--------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------

CHP'li Kadınlar,Uğur Mumcu'yu Unutmadı

CHP Kadın Kolları Gazeteci Uğur Mumcu'yu ölümünün 18.yılında andı.

CHP'li Kadınlar,Uğur Mumcu'yu Unutmadı
CHP Kadın Kolları, Uğur Mumcu’yu Andı
 
Kırkağaç CHP Kadın Kolları,18 Yıl önce hayatını kaybeden gazeteci-yazar Uğur Mumcu’yu andı. Parti binasında düzenlenen basın toplantıyla, Mumcu’yu anan CHP’li kadınlar, zaman zaman duygusal anlar yaşadılar. Bir açıklama yapan CHP Kadın Kolları Başkanı Mahmure Özerdem “Bugün 18 yıl önce karlı bir kış gününde hain bir suikast sonucu katledilen, kalemini hiçbir zaman pazarlık unsuru yapmayan, canıyla kanıyla emperyalizme karşı tam bağımsızlık mücadelesinin hafızalarımızın daima en taze yerinde kalacak olan aydınlık bir temsilcisini hasretle andığımız gündür.
Bugün Uğur Mumcu öncülüğünde ışığını topluma aktarmak isteyen ve faili meçhule kurban giden bütün devrimci aydınlarımızı hasretle andığımız gündür.
Bugün çağdaşlık ve laiklik düşmanı çevrelerin, emek düşmanlarının, silah ve uyuşturucu kaçakçılarının, hayali ihracatçıların, hortumcuların, vurguncuların, Uğur Mumcu‘ yu ve diğer devrimci aydınlarımızı neden katlettiklerini iyi düşünmemiz gereken bir gündür. Uğur Mumcu yolsuzluk ve yoksulluktan arınmış, tam bağımsız bir Türkiye için halkı aydınlatmaya çalışan yeri doldurulamaz yurtsever bir gazeteci olarak tarihe mal olmuştur. Uğur Mumcu laikliğin, hukukun üstünlüğünün, özgürlüğün, demokrasinin, bilimin, insanı doğruya güzele götüren aydınlanmanın, emeğin yılmaz bir savunucusu olmuştur.
Susmayı, kendi kabuğunun içine çekilmeyi çağın suçu olarak niteleyen Mumcu "cesur bir kere, korkak bin kere ölür" anlayışının erdemini yaşamı pahasına hepimize kanıtlamıştır. Demokrasi ve insan hakları savunucusu olarak ilkelerinden hiçbir zaman ödün vermemiştir. Uğur Mumcu, Atatürk ilkelerini, cumhuriyetin kazanımlarını, ulusal bağımsızlığı savunan seçkin bir aydındır...
"Biz unutkan bir ulusuz. Unutuyoruz olup bitenleri. Unutuyoruz ve oğulları kızları ölen ana-babaları, kanlı gözyaşlarıyla baş başa bırakıp gidiyoruz." Artık unutmayalım, unutturmayalım! " diye konuştu.

HABER: HAKAN DEMİR
FOTOĞRAF: ADEM TAŞKAN(Kirkagac.net)HABER: HAKAN DEMİR
FOTOĞRAF:ADEM TAŞKAN(Kirkagac.net)

************

************
Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2011, 20:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
İşte BU kadarsınız Yorumcular
İşte BU kadarsınız Yorumcular - 8 yıl Önce

CHP Kadın Kollarına soru sorulmuş kimsenin dikkatini çekmemiş.
Çevap verseler ya....????????????

esat
esat - 8 yıl Önce

tüm emekliler b,iradada:)))))))))))))))))))))))

Hayati Candan
Hayati Candan - 8 yıl Önce

Adam soruyor Ayşe Bacıyı getirmeyi düşünüyormusunuz?
Getirmeyi düşünüyorsanız bari yerini söyleyin.
Önceliğiniz ne?
Yöneticimi olmak, gerçeklerin peşinden halkınızı aydınlatıp örgütlemekmi?

serdar cezayir
serdar cezayir - 8 yıl Önce

sizlere bir sorum var tartışıyoruz ama neden korkak gibi isimlerini saklar insanlar bilmem. gerçi gerçekten korktukları içindir. Ben size şöyle söylim Uğur MUMCU'yu kaç kişi tanıyor ve kaç kişi kitabını okudu. Chp kadın kolları andı diye neden bu kadar eleştiri yapılıyor. Hayatta 2 insandan korkucaksın 1 yüzüne bakıp güler gibi yapıp arkandan konuşanlar. yada gizli gizli lafı alıp oraya buraya getirenlerden. Ne yazıkki hiç birinden korkdım. Yaradan Rabbime Bin şükürler olsun.

bu lafından ne anlarsanız anlayın selamedle


şu sözümüde unutmayın ben namus vücudunu satmak deildirr. zihnindeki namusu koruman gerekir. Eğer onu satmışsan kesin namusun gitmiştir.

aynur
aynur - 8 yıl Önce

kadın kollarını kutluyorum.sanırım ilçede tek anan ve hatırlayanda onlar oldu.

ersen
ersen - 8 yıl Önce

Allah rahmet eylesin diyelim
ersen-soma

sado
sado - 8 yıl Önce

yaratmak...sevgili UĞUR MUMCU yıllardır bunu söyledi,anlatmaya çalıştı.bu gün ERGENEKON larla benzeri olaylarla gerçek gündemi karartmaya çalışmak ,göz boyamaktan ibarettir.eğer UĞUR MUMCU ve sayısız yurtsever faili meçhul cinayetlere kurban gitti ise bu 6.FİLO ya defol ,GO HOME YANKEE diyenlerin söyleminde yatıyor olması gerekir.yoksa ,mahmure hanım ve arkadaşlarını eleştirenleri kınamıyorum ,çünkü biz yıllardır ulus olarak hep bir kısır döngü içinde olduk.ATATÜRK ün koyduğu ulusal bağımsızlık şiarı yerine bizi birbirimize düşman etme politikalarıyla emperyalist ülkelerin ekmeğine yağ sürdük.şimdi asıl olan şey ANKARA NIN TAŞINA BAK türküsünü yeniden söylemeye başlayabilmek...UYAN UYAN GAZİ KEMAL...

sado
sado - 8 yıl Önce

sevgili uğur mumcu şöyle diyor bir konuşmasında:bu ülke ATATÜRK ün tam bağımsız TÜRKİYE şiarına dönmedikçe ne ekonomik ne kültürel ne siyasal anlamda bağımsız olamaz...amerikan emperyalistleri(sömürgecileri)bu ülkeden kovulmadan bu ülke bağımsız olamaz diyor...O yıllarca bunu yazdı ve çizdi,bu gün geldiğimiz noktada ekonomik ve kültürel fotoğrafa bakmaya gerek yok,zaten hepimiz ortamın canlı tanığıyız.öncelikle ortadoğunun ve uzak asyanın siyasi ve coğrafi fotoğrafına bakmak gerekiyor.ortadoğu bir cadı kazanı...hiç bir ülke(israil hariç)kendi bütünlüğüne hakim değil,bu coğrafyayı şekillendirmeye çalışan(bölmeye çalışan ABD emperyalizmi)IRAK ı sudan bahanelerle kan gölüne çevirip parçaladı ve amacına ulaştı.sırada İRAN var...aynı senaryo iran için hazırlanıyor.AFGANİSTAN zaten ABD için arka bahçe oldu...İRANın bertaraf edilmesiyle yönünü ÇİN e çevirip beş-on devletçikte orada peydahlamak...yani AB sınırı TÜRKİYE den başlayarak ÇİN denizine kadar olan bölgede parçalanmış uydu devletler


SIRADAKİ HABER


         Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


Kirkagac.net

Kirkagac.Net --------------------------------

Kirkagac.Net

banner55


Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net Kirkagac.Net<