--------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------

GEDÜZ PROGRAMDA TÖRENLE TANITILDI

Erdoğan, partisinin 11 maddelik Seçim Manifestosu'nu açıklarken, Belediye Başkan Adaylarıda törenle tanıtıldı.

GEDÜZ PROGRAMDA TÖRENLE TANITILDI
GEDÜZ PROGRAMDA TÖRENLE TANITILDI

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 11 maddelik Seçim Manifestosu'nu açıklarken, Ak Parti'nin 1297 Belediye Başkan Adayıda örenle tanıtıldı.

Ankara'da düzenlenen programa Gedüz'ün de aralarında bulu8nduğu tüm Belediye Başkan Adayları katıldı.

Erdoğan, şehir planları, alt yapı ve ulaşım, kentsel dönüşüm, benzersiz şehirler, akıllı şehirler, çevreye saygılı şehirler, sosyal belediyecilik, yatay şehirleşme, halkla birlikte yönetim, tasarruf ve şeffaflık ve değer üreten şehirler başlıkları altında 11 maddelik seçim manifestosunu açıkladı.

Erdoğan'ın açıkladığı manifestoyla birlikte seçim startı da verildi.

Tüm şehirlerin ve ilçelerin Belediye Başkan Adayları da bu programda tanıtıldı.

Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz’de diğer ilçe Belediye Başkan Adayları ile birlikte sahneye çıkarak tanıtıldı.

Erdoğan’ın 11 maddelik seçim manifestosu ise şöyle.

1- ŞEHİR PLANLAMALARI
İstismara açık parsel bazlı plan değişikliklerine geçit vermeyeceğiz. Milletimizin hayat kalitesini artırmayan hiçbir işe vakit ve kaynak ayrılmayacak.
2- ALTYAPI VE ULAŞIM
Bu konu çözülmeden şehirlerimizi gerçek anlamda şehir yapamayacağımıza inanıyoruz. Önümüzdeki dönemde içme suyu, yağmur suyu, doğalgaz, kanalizasyon temel altyapı sorunları tamamen çözülmemiş hiçbir şehrimizi inşaAllah bırakmayacağız. AK Partili belediye olmayan şehirlerimizi de yakından takip edeceğiz. Kaldırımları sadece yayaların hizmetine sunacağız.
3- KENTSEL DÖNÜŞÜM
Şehirlerimizi çarpık yapılaşma ve deprem riskinden arındırmrya devam edeceğiz. Alan bazlı kentsel dönüşümü teşvik edeceğiz. Tek tip uygulamalar yerine bölge ve vatandaşların ihtiyaçlarını gözeten çözümler üreteceğiz. Bu metin sabah.com.tr editörleri tarafından canlı olarak kaleme alınmıştır.
4- BENZERSİZ ŞEHİRLER
Her şehrin tarihini hikayesini, dokusunu koruyarak benzersiz şehirler düsturu ile şehirlerimizin tarihi, yapısı ve mekanlarına göre çalışmalar yaparak gelecek nesillere miras bırakacağız. Taklitten kaçınarak geçmişten feyz alan ve bugünün ihtiyacına cevap veren, herkese dokunacak mekanlarla donatılmasını sağlayacağız.
5- AKILLI ŞEHİRLER
Akıllı şehirlerle ayatı kolaylaştıracak, tüm akıllı şehir uygulamalarını destekleyeceğiz. Mobil teknolojilerin böylesine geliştiği dönemde Türkiye'yi bu büyük yarışta inşaAllah geri bırakmayacağız.
6- ÇEVREYE SAYGILI ŞEHİRLER
Çevreye duyarlı, geri dönüşümü önceleyen, doğaya saygılı, tabiata duyarlı şehirler ile bütün sorunları görerek adımlar atacağız. Eşimin de başında olduğu sıfır atık proesini devam ettirerek şehirlerimizi inşa ve ihya ettireceğiz.
7- SOSYAL BELEDİYECİLİK
Sosyal belediyecilik anlayışımızı, kadın, genç, yaşlı ve engellilerimize hizmet verecek şekilde geliştireceğiz. Hizmet götürülmeyen hiçbir şehri bırakmayacak, kimsesizlerin kimsesi olacağız. Ve belediyecilik anayışımızı buraya oturtacağız. Kadın, spor, kültür, engelli ve yaşlı merkezleri gibi hizmetleri en küçük yerleşm noktalarına kadar götürmeye devam edeceğiz
8- YATAY ŞEHİRLEŞME
Gönüllerimize hitap eden şehirlerimizi, toprakla daha çok buluşan, toprağa yakın, komşuluk ilişkilerini yakın tutan yatay mimari anlayışı ile geliştireceğiz. Ve böylece akıllı şehir uygulamalarına kadar pek çok sorunu kolayca çözebileceğiz. Kentsel dönüşüm alanlarıyla bu modele öncelik vererek bu çalışmayı ülkemizin her yerine yaygınlaştıracağız. Şehir vizyonumuzun merkezinde yatay şehirleşme olacak.
9- HALKLA BİRLİKTE YÖNETİM
Şehirli hakları bildirgesi hazırlayacak, yaşayan herkesin ortak akıl ile alacağı şehirli meclisleri ile ihalelerin dahi canlı yayın dahil herkese açık yapılması için tüm imkanları sağlayacağız.
10- TASARRUF VE ŞEFFAFLIK
Tüm çalışmalar tasarruf ve şeffaflık anlayışıyla şekillendirilecek ve bu bir ilke haline gelecek.
11- DEĞER ÜRETEN ŞEHİRLER

Değer üreten şehirlerle AK Parti belediyeceğiliğini bir üst aşamaya taşıyoruz. Şehirlerimizin gayrimenkul rantı ile değil, geleceğe medeniyet mirası olacak eserlerle değerlenmesini sağlayacağız.


HABER-FOTOĞRAF: HAKAN DEMİR(İHA)


 


 

 
Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2019, 09:13

hakan demir

YORUM EKLE


         Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

/>

--------------------------------

Kirkagac.Net