Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


banner55Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


banner36

İNCE'YE MANİSA'DA KIRKAĞAÇ KAVUNU

26 Ağustos 2014 Salı 00:27
Bu haber 1916 kez okundu

CHP Genel Başkan Adayı Muharrem İnce'ye, Kırkağaç CHP İlçe teşkilatı Kırkağaç Kavunu hediye etti.

İNCE'YE MANİSA'DA KIRKAĞAÇ KAVUNU


İNCE'YE MANİSA'DA KIRKAĞAÇ KAVUNU

CHP Manisa İl Başkanlığı'nda delegelerle bir araya gelen CHP Genel Başkan Adayı Muharrem İnce'ye, Kırkağaç CHP İlçe teşkilatı Kırkağaç Kavunu hediye etti.


İnce'yi İl Başkanı Cahit Kaplan, CHP Manisa milletvekilleri Sakine Öz, Hasan Ören ve Kemal Kılıçdaroğlu'na tam destek verdiğini açıklayan Özgür Özel karşıladı.

VEKİLLERİ GELMEK İSTEMEZLER DİYE ARAMADIM

İl il dolaştığını söyleyen CHP Genel Başkan Adayı Muharrem İnce konuşmasına Manisa'ya gelirken CHP Manisa Milletvekillerini aramadığını belirterek başladı. İnce, "İl il dolaşıp neden genel başkanlığa aday olduğumuzu anlatıyoruz. Manisa'ya gelirken vekilleri aramadım. Belki gelmek istemezler diye düşündüm. Ama sağolsun hepsi gelmiş. Onlar benim dostlarım. Sosyal demokratlara yakışır bir şekilde beni karşıladılar" dedi.

Manisa İl Başkanlığı'nda 23 delegeye ve partililere seslenen Genel Başkan Adayı İnce, 2010 yılında Kemal Kılıçdaroğlu'na destek verdiğini ancak bugün Kemal Kılıçdaroğlu'nun partinin umudu olmadığını savundu.

İnce, "Benim bu umudum bitti. Sokakta soruyorum, hiçkimsenin böyle bir umudu yok. Bu umudu ben bitirmedim, kendisi bitirdi. 'Anlamlı bir azalma olmazsa kalırım' diyor. Söylemlerimiz farklı. Ben size iktidar vaat ediyorum. Ben bu partiyi iktidar yapacağım" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirilerin çarpıtıldığını açıklayan İnce, "Kemal Kılıçdaroğlu'nun namuslu bir adam olduğunu söylüyordum. Bugün de aynı şeyleri söylüyorum. Ağabeyimizdir yine ağabeyliği devam edecektir. Ama beceremedi. CHP bizim malımız değildir. Yarın ben beceremediğimde beni de göndereceksiniz" dedi.

2015 kurultayını beklememe nedenini açıklayan İnce, 2015 seçimlerinin Türkiye'nin son seçimleri olacağını savundu. İnce, "Türkiye'de bir daha seçim olmayacak. Başkanlık sistemi gelecek. Başkanlık sistemi geldiğinde CHP'nin yüzde 51 alması gerekecek. Bu da çok zor olacak. Bu seçim Türkiye'nin kader seçimidir" diye konuştu. Partide demokrasi olmadığını öne süren İnce, önce parti içi demokrasiyi etkin kılacağını dile getirerek "Sessiz bir devrim olduğunu görüyorum, hissediyorum. Baskı kuruyorlar.

Genel Başkan yardımcıları arıyorlar. Kurultay delegeleri kapı kulları değildir. Bu değişimi sağlayacaklardır. Tüm birimlerde üyelerle önseçim olacak. Yüzde 15 kontenjanını yüzde 5'e indireceğim" diye konuştu. Genel Başkanı üyelerin seçeceğini açıklayan İnce, genel başkan olduğu taktirde blok liste uygulamasını kaldıracağını dile getirdi. Nevşehir'de CHP'li il başkanlarının Kılıçdaroğlu'nu desteklediklerine dair açıklamalarını eleştiren İnce, bundan sonraki kurultayda il başkanlarının destek açıklamalarını yasaklayacağını söyledi.

'HEDEFİM ECEVİT'İN YÜZDE 42'Sİ'

CHP'yi 'el freni çekilmiş araba'ya benzeten İnce şöyle konuştu:

"Örgüt hareket edemiyor. Güçlenmiyor. Dünyada ve Türkiye'de her şey değişiyor. Cumhurbaşkanı, bakanlar herkes değişti. Muhalefet değişmiyor. Başarı mı var ortada? Şerefli ikinciliğe razı bir muhalefet. Ben şerefli ikinciliğe razı değilim. Ben size solculuğunuzu hatırlatacağım. CHP solculuğunu unuttu. Size solculuğunuzu hatırlatacağım. CHP sağdan transfer adamlarla solu kurtarmaya çalışıyor. Ben yokum böyle bir şeyde. Benim hedefim Ecevit'in yüzde 42'sidir."

'TÜRKİYE'Yİ İZMİR YAPACAĞIM'

Türkiye'yi İzmir yapma vaadi veren İnce, "Şimdi Manisa'dan yeni bir slogan söylüyorum. Türkiye'yi İzmir yapacağım. Ben bu ampulü söndüreceğim. Önce Davutoğlu'nu sonra uzununu indireceğim. Benim genel başkanlığımda sandığa koşa koşa göndereceğim sizi. Tıpış tıpış gitmeyeceksiniz. Çünkü Cumhurbaşkanı adayını tek başıma belirlemeyeceğim. 

Kemal Kılıçdaroğlu ortak aklı kullanmadı. Partiyi demokratikleştireceği iddiasını yitirdi. Umudu iyi kullanamadı" diye konuştu. Adaylığı için elinde yeterli imzası olduğunu açıklayan İnce, Kemal Kılıçdaroğlu'na imza verip te kendisine oy verecek çok fazla kişi olduğunu savundu. Genel merkezden baskı yapıldığını iddia eden İnce, ayak oyunlarına tenezzül ettirmeyeceğini ve genel başkanlığı halinde imza mecburiyetini de kaldıracağını söyledi. Genel başkanlığı seçimini 

kaybetmesi halinde partiden uzaklaşmayacağını açıklayan İnce, partide siyaset yapmaya devam edeceğini söyledi.

İnce açıklamalarının ardından delegelerle birlikte basına kapalı görüştü. İnce, Manisa'dan Aydın'a geçecek.


Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

4 yıl önce yorumlandı

o nasıl bir kamera çekimidir ya! hiç çekmeseydin daha iyimiş.

0 Kişi beğendi.