--------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------

KIRKAĞAÇLILAR KILIÇDAROĞLU'YLA BULUŞTU(VİDEO)

Yaklaşık 300 kadar Kırkağaçlı CHP Lideriyle Manisa'da buluştu. İşte video görüntüleri.

KIRKAĞAÇLILAR KILIÇDAROĞLU'YLA BULUŞTU(VİDEO)
Kırkağaçlılar,Kılıçdaroğlu’yla Buluştu(VİDEO)
Seçim çalışmaları kapsamında dün Manisa'daki seçmenine seslenen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu burada büyük ilgi gördü. Yaklaşık 300 Kırkağaçlı’da CHP Liderini Manisa’da yalnız bırakmadı. Kırkağaç Belediye binası önünden kalkan 3 otobüs 4 minübüs ve 30 araçlık konvoyla Manisa’ya giden Kırkağaçlılar, miting alanında yaklaşık 20 bin partiliyle birlikte Genel Başkanlarını desteklediler. Kılıçdaroğlu konuşmasında sık sık Başbakan Erdoğan’ı eleştirirken, Manisalılar Bülent Arınç’ı Manisa’dan attı, Recep’i de atacak dedi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'in Kemalpaşa İlçesi'ndeki mini miting ardından Manisa'nın Turgutlu İlçesi'ni ziyaret etti. Burada da coşkuyla karşılanan Kılıçdaroğlu, Manisa mitinginde kendisini bekleyen partililerini hatırlatarak, "Güneşin altında bekliyorlar, onların yerine ben bekleyeyim" dedikten sonra kente geçti.

Manisa Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran coşkulu kalabalık tarafından Kılıçdaroğlu, 'Başbakan Kemal' sloganlarıyla karşılandı. Kılıçdaroğlu’nun konuşması öncesi Manisa CHP milletvekili adayları, meydanı dolduran yaklaşık 20 bin kişiye tanıtıldı. Yaklaşık 2 saat gecikmeli olarak kürsüye çıkan ve sıcağa rağmen meydanı dolduran kalabalığa hitap eden, 45’inci günde 85’inci mitingini mitingini gerçekleştiren Kılıçdaroğlu, şöyle dedi:

"Nasılsınız. İyimisiniz. Sizler iyiseniz, Kemal kardeşiniz de iyidir. Sizinle beraber yola çıktık. Sizinle beraber halkın devrimini gerçekleştireceğiz. Halkın gücüne, tercihlerine inanıyoruz. Manisa’da bir devrim yaptık. Ön seçim yaptık. Sıralamayı siz yaptınız. Şimdi onlar sizin çocuklarınız. Sizden oy istiyorlar. Önümüzdeki 12 Haziran'da sandığa gideceğiz. Halkın iktidarını kurmak, Türkiye'nin tablosunu değiştirmek, emeğin en büyük değer olduğunu göstermek, Manisa’da yeni bir tarih yazmak, ayağı kalkan bu kentin, Türkiye’ye örnek olması için sandığa gideceğiz. Referandum öncesi de buraya geldik. Bugün daha güzel. Korkularını yenmiş Manisalılar. Halkın mitingini yapıyorlar. AKP’nin mitingleri devlet mitingi. Zorla adam taşıyorlar. Valiler genelge çıkarırla; 'Recep Bey için, meydan kalabalık görsün, oraya gidin' diyorlar. Meydandaki Soma’dan gelen kardeşlerim için anlatıyorum. Yılbaşı gününü birlikte geçirdiğim kardeşlerim için anlatıyorum. Onlar zorla gelmedi. Somalılar'a selam olsun."

"SİYASETİ BIRAKIRIM"

Kılıçdaroğlu, Türkiye'de çiftçilerin yaşamlarından memnun olmadığını, sorunlarını çözeceklerini MAZOTUN 1.5 LİRA OLACAĞINI BELİRTEREK ŞUNLARI SÖYLEDİ:

"Halkın iktidarında mazotun litresi 1.5 lira yapacağız. Onlara sözüm var. 'Parayı nereden bulacaksın?' diyorlar. Yatlara binen, gemicikleri olan sensin. Çiftçinin günahını söyleyin. Alın terinin karşılığını bir türlü alamaz. O zaman devreye kardeşiniz girecek. Mazotun litresini 1.5 lira yapacak. Çiftçilerin elektrik borcu var. 900 bin lira, faizleriyle birlikte 2.5 milyon lira. Hem anaparayı hem faizi sileceğiz. Bu iki konuyu Başbakanlığım dönemimde ilk 4 ay içinde yapmazsam hem Başbakanlığı hem siyaseti bırakacağım. Size söz veriyorum."


"AKP’Yİ SİLKELEYİN"

Gençlere seslenip, kentteki Sümerbank binasının durumuyla ilgili konuşan Kılıçdaroğlu, Sümerbank fabrikasınn satılması ile ceplerin doldurulduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Kul hakkı yiyenlerden hesap soracağız. Bundan korkmayacağız, çekinmeyeceğiz. Bu kardeşiniz Recep Bey’in ezberini kimyasını bozdu, şimdi ağzını bozuyor. Halk uyandı. Halk ayağa kalktı. Korkularını yendi. Artık halkın partisine itibar ediyor, güveniyor. Biz, kimseden talimat almadık, önünde diz çökmedik, minnet etmedik. Talimat alacaksan, talimatı yüce Türk milletinden alacağız. Taşeron işçiliği bitireceğim. Destek verin, güç verin, taşeronluğu tarihe gömelim."

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a televizyona çıkma teklifini yineleyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Benim arkamdan bir sürü laf söylüyor. Kasımpaşa iyidir. Kasımpaşa da yürekli insanlar var. Ama Recep Bey de yürek yok, cesaret yok. Kendisine söyledim. Her uygar ülkede olduğu gibi televizyonda konuşalım dedim. Karşıma çıkabalir mi. Hayır. Bakanlar Kurulu’nu al gel, ben tek başıma çıkacağım dedim yine gelmedi. Üç tane şart var gelmesi için, geçmişinin temiz olması, kul hakkı yememesi, mangal gibi yürekli olması lazım" dedi.

Atanamayan öğretmenlerle ilgili Kılıçdaroğlu, “Atanamayan öğretmenlerin sorunu benim sorunumdur. Halkın iktidarında, ilk 1 yıl içinde böyle bir sorun kalmayacak. Öğretmenler öğrencileriyle buluşacaklardır. Bütün öğretmenler, hiç meraklanmayın. Siz toplumu aydınlığa çıkaranlarsınız. Atanamayan öğretmen kavramanı sileceğiz” dedikten sonra konuşmasını bitirdi. Kılıçdaroğlu, CHP Manisa milletvekili adaylarını da tanıttıktan sonra İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na hareket etti.

MİTİNGDEN NOTLAR

Partililer saat 14.00 de yapılacağı açıklamanın mitingi için saat 12.00’den itibaren meydanda toplanmaya başlandı. 8 dönüm olan Cumhuriyet meydanı özellikle gençler ve kadınların fazlalığı dikkati çekerken 37 derece aşan sıcaklıkta miting yapıldı.

Meydanda asılan pankartlarda özellikle Somalılar'ın 'Buraya zorla getirilmedik gönüllü geldik. Kömür diyarı Soma' ve 'İktidardan gitmek hayaldi gerçek olacak' pankartları dikkati çekti.

Pankartlarda Başbakan Yardımcısı Devlet bakanı Bülent Arınç'a da gönderme yapılan, 'Bir ağlayan kayamız vardı onu da elimizden aldılar' pankartı ilgi çekti.

Miting alanında aşırı sıcak hava uyarısı nedeniyle sağlık ekipleri de Manisa Valiliği'nce 2 katına çıkarartırdı. 2 ambulans ve 2 mobil ekipten oluşan 15 kişilik 112 ekibi mitingde görev aldı. Ancak, son günlerin en sıcak gününü yaşanan Manisa’da meydanda 50’ya yakın kişi baygınlık geçirdi.

HABER DÜZENLEME: HAKAN DEMİR(HABERTÜRK)
FOTOĞRAFLAR-KAMERA: SERDAR CEZAYİR(Kirkagac.NET)HABER DÜZENLEME: HAKAN DEMİR(HABERTÜRK)
FOTOĞRAFLAR-KAMERA: SERDAR CEZAYİR(Kirkagac.NET)


*******


HABER: HAKAN DEMİR(HABERTÜRK)
FOTOĞRAFLAR-KAMERA: SERDAR CEZAYİR(Kirkagac.NET)*********

**********

********

********
Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2011, 09:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
@karakurt
@karakurt - 8 yıl Önce

parti başkanları kimlerle buluşmuyo ki kırkağaçlılarla buluşmasın ama nedense sadece seçim zamanı oluyo bu buluşmalar

serdar cezayir (ulusaldevrim)
serdar cezayir (ulusaldevrim) - 8 yıl Önce

Dünya niye bu kadar garip bilmiyorum herkez eleştriye gelince laf sıkılamayı iyi biliyor . Ama gördüğünü inkar edenler olucakları inkar edenler de var . Bilinki bu dünya ne size ne bize kalıcak . Bu dünyada haramzadeler gidene kadar savaşımız kesindir Cumhuriyet kazanıcak ilelebet mücadelemizle Akp yi bitirmek alnımızın akı olucak. Herkeze saygılar diliyorum . Rabbimin yarattığı insana saydı duymayı öğrenin lütfen. Ya istiklal Ya ölüm . Akp gidecek bitecek bu zulüm .

aa
aa - 8 yıl Önce

GECEN BİR TV KANALINDA CHP NİN BAŞKAN YARDIMCILARINDAN BİRİ DİYORKİ.. İZMİR TİRE İLÇESİNDE GEZİYORLARMIŞ BİR KAHVEHANE YE OTURMUŞLAR ORADA EMEKLİ KARDEŞLERİ OKEY OYNUYORMUŞ BİR ÇAYIN 1.5 TL OLDUĞUNU SÖYLEMİŞLER BİR TUR OYUNDA 4 ÇAY 6 TL YAPIYORMUŞ VE ARTIK 6 TL Yİ VERMEMEK İÇİN HERKEZ TAŞ ÇALIP OYUN KALMASIN DİYE MÜCADELE EDİYORMUŞ ..BU ARKADAŞLARDA İKTİDARA GELİRSEK ÇAY 0.30 KURUŞ OLACAK DEMİŞLER BUNUDA TELEVİZYONDA HALT ETMİŞ GİBİ ANLATIYORLAR YALAN PALAVRA HEPSİ.. BOLULU HASAN USTANIN ORADA BİLE KAPUÇİNO 1 TL İKEN MAHALLE KEHVELERİNİN EN KRALINDA ÇAY 0.50 KURUŞ KISSADAN HİSSE

şahin
şahin - 8 yıl Önce

chp ye yazacaktım ama yazmaya değmez eleştiriye değmez kılıçtaroğlu

kalp_ressamı
kalp_ressamı - 8 yıl Önce

ağzına sağlık...son söz son nokta bence yazdıkların...

zaza
zaza - 8 yıl Önce

Ya yandaş olunurda bu kadar olunur mu ya:) KIrkağaçlılıar Kılıçdaroğluna koşmuşmuş... Güldürmeyin beni chp'ye ancak bizde kimler oy verir; kendini demokrasinin koruyucusu zannedip aslında demokrasi ne olduğunu bilmeyen, üç beş lafla siyaset yapmaya çalışan. Kılıçdaoğlıugibi ne ekonomi, dış diplomasiden haberi olmayan üç beş tane çakma cumhuriyet yanlısı insanlar. E benim Kırkağaçlım bu kadar saf değilki.. Kılıçdaroğlu gitsin kendi gibileri inandırsın uydurma politikalarınla. Sabah söylediğini akşam söylemedim demekle siyaset yapılmaz. ucuz siyasetçlerle benim memleketlimin işi olmaz.
Sitenin sahibi veya kurucusu yandaşı geçtin yalaka medya oldun. Bu tarz başlıklarla gazatecilik okuyan öğrencilerin derslerinde alay konusu olursun. İyi malzeme çıkarıyorsun thank you:)

hülya
hülya - 8 yıl Önce

Yine Chp nin hakkını yemeyelim Kırkağaçtan 800 tane oy çıkar.Fazla asla.Bu millet chp ye asla oy vermez vermeyecek.Çünkü ne çektiysek chp zihniyetinden çektik.Milletin değerlerine tamamen ters bi parti.

deli dumrul
deli dumrul - 8 yıl Önce

demokles nerden uyduruyn bunları şimdi ..eğer ülkemizde ki gelişimi fark edemiyosan sorun sende o zaman...bu milletimiizn nasıl imtihan olduğunu hatırla hastene de kuyruk orda kuyruk burda kurkuyruk.bugun sen eşini çocuğunu alıp rahatça hasteneye götürüyon muhakkak artı cebinden para çıkıyomu? afedersin ama tükürdüğünü yalıyon saygılar         Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


Kirkagac.net

Kirkagac.Net --------------------------------

Kirkagac.Net

banner55


Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net
Kirkagac.Net

Kirkagac.Net Kirkagac.Net<