--------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------

MHP'Lİ ERKAN AKÇAY, “ÖLÜM KAVŞAĞINI“ TBMM’YE TAŞIDI

Akçay, Kırkağaç Ihlamur Evleri Kavşağındaki kazalarla ilgili olarak Ulaşıtrma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’a soru önergesi verdi.

MHP'Lİ ERKAN AKÇAY, “ÖLÜM KAVŞAĞINI“ TBMM’YE TAŞIDI
MHP'Lİ ERKAN AKÇAY "ÖLÜM KAVŞAĞINI" TBMM’YE TAŞIDI

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Kırkağaç'ta sık sık meydana gelen trafik kazaları nedeniyle “Ölüm Kavşağı” olarak adlandırılan ve son dört yılda on’un üzerinde kişinin hayıtını kaybettiği Kırkağaç Ihlamur Evleri Kavşağındaki kazalarla ilgili olarak Ulaşıtrma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’a soru önergesi verdi.

Akçay'ın soru önergesinde şu ifadelere yer verildi.

“Son dört yılda Kırkağaç Ihlamur Evleri Kavşağındaki kazalarda 10’ün üzerinde vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.

Kırkağaç Ihlamur Evleri Kavşağına alt geçit yapılması daha kaç vatandaşımızın hayatını kaybetmesi gerekiyor?” diye sordu.

Kırkağaç’ta ölüm kavşağı olarak nitelendirilen Ihlamur Evleri Kavşağında yaşanan kazalarla ilgili değerlendirmelerde bulunan MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “Kırkağaç'ta sık sık meydana gelen trafik kazaları nedeniyle “ ölüm kavşağı” olarak adlandırılan Ihlamur Evleri Kavşağında; 2012 yılında 4 yaralamalı, 2 maddi hasarlı; 2013 yılında 1 yaralamalı, 1 maddi hasarlı; 2014 yılında 4 yaralamalı, 1 maddi hasarlı, 2015 yılında 2 yaralamalı kaza meydana gelmiştir.

2012 yılındaki kazalarda 6, 2013 yılındaki kazada 1, 2014 yılındaki kazada 13, 2015 yılındaki kazada 6 vatandaşımız yaralanmıştır. Ihlamur Evleri Kavşağındaki kazalarda 2010 yılından bu yana 10’ün üzerinde vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Kırkağaçlı vatandaşlarımız sürekli kazaların meydana geldiği Ihlamur Evleri Kavşağına alt geçit yapılması için binlerce imza toplayıp yetkililere vermiş ancak hiçbir sonuç alınmamıştır.

24 Şubat 2015 tarihinde Ihlamur Evleri Kavşağında meydana gelen trafik kazasında bir vatandaşımız hayatını kaybetmiş, biri ağır olmak üzere 6 vatandaşımız yaralanmıştır.

Bu son kaza sonrası yüzlerce Kırkağaçlı vatandaşımız 25 Şubat 2014 tarihinde Ihlamur Evleri Kavşağına gelerek bu kavşağa alt geçit yapılması için Kırkağaç- Soma yolunu trafiğe kapatarak tepkilerini göstermiştir. Ihlamur Evleri Kavşağında yeni canlar son bulmaması için buraya bir an önce alt geçit yapılmalıdır. “dedi.

Ölüm kavşağı olarak nitelendirilen Kırkağaç Ihlamur Kavşağı ile ilgili olarak “ Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’a yazılı soru önergesi veren MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “Yolun fiziksel yapısından dolayı Soma’dan Kırkağaç istikametine seyreden sürücülerin Ihlamur Evleri Kavşağının ışıklarını göremediği bu nedenle araçlarının hızlarını azaltmadığı bunun da kazalara neden olduğu yönündeki eleştirilere katılıyor musunuz?

Son dört yılda 10’ün üzerinde vatandaşımızın hayatını kaybettiği Kırkağaç Ihlamur Evleri Kavşağına alt geçit yapılması için Kırkağaçlı vatandaşlarımız tarafından binlerce imza toplanıp yetkililere verilmesine rağmen buraya neden alt geçit yapılmamıştır?

2010-2015 tarihleri arasında Kırkağaç Ihlamur Evleri kavşağındaki kazada ( hastanede hayatını kaybedenler de dahil olmak üzere)  kaç vatandaşımız yaşamını kaybetmiştir? Son dört yılda Kırkağaç Ihlamur Evleri Kavşağındaki kazalarda 10’ün üzerinde vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.

Kırkağaç Ihlamur Evleri Kavşağına alt geçit yapılması daha kaç vatandaşımızın hayatını kaybetmesi gerekmektedir?  Akhisar – Kırkağaç- Soma arasında sıcak asfalt çalışmaları devam etmektedir. Sıcak asfalt çalışmalarından önce Kırkağaç Ihlamur Evleri Kavşağına alt geçit yapmayı düşünüyor musunuz?

Kırkağaç Ihlamur Evleri Kavşağına alt geçit yapmayı düşünüyorsanız, projesi hazırlanmış mıdır? Eğer projesi hazırlanmışsa alt geçit projesine ne zaman başlanacak ve bu proje ne zaman bitirilecektir?

HABER-FOTORAF: HAKAN DEMİR(İHA)

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2015, 08:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
ss
ss - 5 yıl Önce

mhp manisa halkının yanındadır
aa k p manisa nin üzerindeki ellerini cekmelidirr


         Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


Kirkagac.net

Kirkagac.Net --------------------------------

Kirkagac.Net