Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


banner55Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


banner36

ÜREN’DEN GEDÜZ’E HODRİ MEYDAN(VİDEO)

13 Şubat 2015 Cuma 22:58
Bu haber 1905 kez okundu

Üren, Belediye Başkanı Gedüz’e sert tepki gösterdi. İşte video.

ÜREN'DEN GEDÜZ'E HODRİ MEYDAN(VİDEO)


ÜREN’DEN GEDÜZ’E HODRİ MEYDAN(VİDEO)

3 Milyon TL’ye yapılan pazar yerine geçme konusunda Kırkağaç Belediyesi ile ters düşen Akhisar esnafı adına Kirkagac.NET’e özel bir açıklama yapan Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Esnaf Odası Başkanı Ruşen Üren, Belediye Başkanı Gedüz’e sert tepki gösterdi.

Akhisar Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Esnaf Odası binasında, Kirkagac.NET kameralarına konuşan Üren, Gedüz’ün isteklerini yerine getirmemesi halinde, önce Belediye önünde eylem yapacaklarını, daha sonra Kırkağaç-Soma yolunu 100 araçla trafiğe kapatacaklarını, son olarak da Akhisar esnafı olarak sergi açmayacaklarını ve açtırmayacaklarını söyledi.

Üren “Dört aydan bugüne kadar Odalar ve Belediye ile fikir ayrılıklarımız devam etmektedir. Çünkü kapalı pazaryeri olarak yapılmış bu yapı esnaf sayısına yeterli gelmemektedir.
Buna rağmen esnaf arkadaşlarımızın bir kısmının içeride, bir kısmının da dışarıda kalmasını kabul etmemiz mümkün değildir.

12 Temmuz 2012 Perşembe tarihinde pazar yerleri ile ilgili yönetmelik Resmi Gazetede yayınlanmıştır. Yayınlanmış olan resmi gazetenin 13.maddesinin 2.paragrafında şöyle denmektedir;

Yapılacak tahsis işlemi belediyece en az bir yerel gazetede ilan edilmek, en az 7 iş günü Belediye ilan panosunda asılı kalmak ve belediyenin resmi internet sayfasında yayımlanmak
suretiyle duyurulur.

Ayrıca bu husus üyelerine duyurmak üzere ilgili meslek kuruluşuna da bildirilir, denmektedir. Fakat bize bildiri gönderilmemiştir. 13.Maddenin 6.paragrafına göre; kura işlemi müracaat sahiplerinin ilgili meslek kuruluşunca belirlenen yetkili bir temsilcinin, gözlemci olarak bulunması.

Yapılan kura işlemi sonucunda pazarcılar ve üreticiler için Asil ve Yedek listeler düzenlenir, denmektedir. Bu listeler 5.fıkrada belirtilen usule göredir der. Kırkağaç Belediyesi'nin bugüne kadar yapmış olduğu kura çekimleri ve diğer işlemler tamamen yanlıştır. Örnek verecek olursak, esnafların gıyabında kura çekimi yapıldığı, esnaf temsilcilerinin davet edilmediği bir ortamda çekilmiş olan bu kuranın geçerliliğinin olmadığı kanısındayız. Şu an itibariyle çekilmiş olan kuraların yasal çerçevede yapılmadığı düşünülmektedir.

Şimdi tüm esnaf arkadaşlarım adına Kırkağaç Belediyesi'ne soruyorum; esnaf arkadaşlarımız açık havada, karda, yağmurda, soğuk havada sergi açmaya devam edecekse, meclisinizin almış olduğu karar doğrultusunda;6 metrelik pazar yerine 12.000-TL rakam belirlerken hiç mi vicdanınız sızlamadı diye soruyorum. İtirazlarımız sonucu bu rakam 4.000-TL düşürülmüştür.

Esnaf arkadaşlarımızın şu an itibariyle sergi açmış oldukları yerlerden zaten (750,00)TL almıştınız. Şimdi bu istenen 4.000-TL ne parasıdır?

2 Yıl sonra bu pazaryerini tekrar değiştirmeyi düşünürmüsünüz diye de aklıma geliyor.
O zamanda yine bu esnaftan şimdiki rakamları isteyecekmisiniz?
Sayın Başkanım bu pazar yerinde pazarcılık yapan arkadaşlarımızın ana sermayeleri
3.000-TL ile 10.000-TL arasında Kırkağaç Belediyesi'nin yer parası olarak belirlemiş olduğu
4.000-TL yi ödemeleri mümkün değildir. Bizim haykırışımız bu nedenledir.

Bu esnaf arkadaşların sesini duyun, neden feryat ediyorlar deyip empati yapsanız bu işler kendiliğinden hal olacaktır. Saygılarımla” dedi.

İşte Kirkagac.NET farkıyla yapılan röportajdan görüntüler.

HABER-FOTOĞRAFLAR-KAMERA: HAKAN DEMİR(İHA)
DESTEK: AKIN YAKIT(Kirkagac.NET) 


Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

umut 3 yıl önce yorumlandı

siz akhisarda kirkagac esnafın a yer verdiniz mi hiç sayın oda başkanı bi de artistik yapıyorsun

0 Kişi beğendi.