SOMA’NIN İLK VE TEK KADIN TAKSİ ŞOFÖRÜ

​​​​​​​İşini severek yaptığını belirten Türk, ilk başlarda müşterilerin kendisini görünce şaşkınlık yaşadıklarını, ancak zaman içerisinde ise alıştıklarını söyledi.

SOMA’NIN İLK VE TEK KADIN TAKSİ ŞOFÖRÜ

Komşu ilçe Soma'nın ilk ve tek kadın taksi şoförü Defne Türk, müşterilerin ilgi odağı oldu.

İşini severek yaptığını belirten Türk, ilk başlarda müşterilerin kendisini görünce şaşkınlık yaşadıklarını, ancak zaman içerisinde ise alıştıklarını söyledi.

Defne Türk, Soma’da direksiyona geçerek ilçe tarihinde bir ilke imza attı. Taksicilik mesleğini severek yaptığını ve insanlara hizmet vermekten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Türk, kadın olduğu için kendisini gören müşteriler tarafından ilk zamanlar şaşkınlıkla karşılandığını belirterek ”Soma’da tek kadın şoför olarak görev yapıyorum. Araca binip de direksiyon başında bir kadın gördüklerinde çok şaşıran oldu. Zaman içerisinde bana alıştılar. Şimdi artık şaşıran pek çıkmıyor” diye konuştu.

Müşterilerin tepkilerinin çok güzel olduğunu ve çok hoşuna gittiğini vurgulayan Defne Türk, özellikle kadın müşterilerinin kendisinden çok memnun olduklarını belirtti. Kadınların, bir yere gitmek istediklerinde kendisini tercih ettiklerini ifade eden Türk, “Hem hemcins olduğumuz için daha rahat hareket ediyorlar hem de yolculuğumuz boyunca sohbet ediyoruz. Kadın müşterilerim direksiyonda hemcinsini gördükleri için daha mutlu oluyorlar, beni tebrik ediyorlar.

Özellikle numaramı alıyorlar. İlçenin ilk ve tek kadın taksi sürücüsü olduğum için de mutluyum. İşimi çok seviyorum” dedi.hakan demir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER