--------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------

YALÇINKAYA “TEOG’DA GEÇEN YILA GÖRE %133 DAHA BAŞARILIYIZ”

Atatürk Orta Okulu, TEOG'da tam 16 öğrencisini Fen Liselerine göndermeyi başararak, Kırkağaç’ın yine lokomotifi oldu.

YALÇINKAYA “TEOG’DA GEÇEN YILA GÖRE %133 DAHA BAŞARILIYIZ”
YALÇINKAYA “TEOG’DA GEÇEN YILA GÖRE %133 DAHA BAŞARILIYIZ

TEOG sonuçları dün açıklandı. Kırkağaç’ta 28 öğrenci Fen Liselerini kazanmayı başardı.

Atatürk Orta Okulu, TEOG sonuçlarının açıklanmasının ardından tam 16 öğrencisini Fen Liselerine göndermeyi başararak, Kırkağaç’ın yine lokomotifi oldu.

Atatürk Orta Okulu’nun 16 öğrenciyle başı çektiği TEOG’da, Karakurt 75.Yıl Atatürk Orta Okulu 5, Alifakı Orta Okulu 2, Bostancı Orta Okulu 2, İlyaslar Orta Okulu 1 ve Bakır Atatürk Hilmi Bakırlı Orta Okulu’da 1 öğrenciyle bu başarıya katkı sağladılar.

Konuyla ilgili Kirkagac.NET’e bir açıklama yapan Kırkağaç İlçe Mili Eğitim Müdürü Adem Yalçınkaya geçen yıl 12 öğrencinin kazandığı Fen Liselerine bu yıl 28 öğrenciyi gönderdiklerini ve başarı oranlarının % 133 olduğunu fakat bunun yeterli olmadığını söyledi.

Yalçınakaya “TEOG yerleştirme sonuçları dün açıklandı. Öncelikle sonuçların vatanımıza milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Sonuçlardan memnunuz. Tam 28 öğrencimiz Fen Liselerini kazanmayı başardı.
Ayrıca 5 öğrencimizde Fen Liselerinin çok üstünde puan almalarına rağmen başka okularını tercih ettiler.

Bu öğrencilerimizin 16’sı Kırkağaç Atatürk Orta Okulu, 5’i Karakurt 75.Yıl Atatürk Orta Okulu, 2’si Alifakı Orta Okulu, 2’si Bostancı Orta Okulu, 1’i İlyaslar Orta Okulu ve 1’i de Bakır Atatürk Hilmi Bakırlı Orta Okulundan.

2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında Fen Lisesini kazanan öğrenci sayımız 12’idi.
Bu sene ise toplam 28 öğrencimiz bu başarıyı yakaladı. Ayrıca 5 öğrencimizde Fen Liselerini kazanacak puanı almasına rağmen başka okulları tercih ettiler.Geçen yıla göre artış oranımız % 133. Peki yeterli mi elbette yeterli değil. 2015-2016 eğitim öğretim yılında hedeflerimiz daha da yukarısı olacak.

Bu başarıda emeği geçen okul müdürü, müdür yardımcısı, öğretmen, hizmetli ve diğer eğitim çalışanlarımıza sonsuz teşekkürler. Öğrencilerimizin alınlarından öpüyorum. Velilerimizi de ayrıca kutluyor tebrik ediyorum” dedi.

HABER-FOTOĞRAF: HAKAN DEMİR(İHA)
Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2015, 07:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa
mustafa - 5 yıl Önce

hocam 383 puanla acık ögretime gönderdiginiz öğrenciler ne olacak böylece bir ilke de imza atmış oldunuz artık ögrencileri acıktan okutursunuz

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 5 yıl Önce

hizmetli rumuzlu arkadaş kim ve nerden olduğun aşağı yukarı belli.sizin yazdığınız yorumu evdeki çocuğunuz inanmaz.sizde anlamadınız eski çamlar bardak oldu.

Hizmetli
Hizmetli - 5 yıl Önce

o başarı sizin değillllllll.neden hala anlamamakta ısrara ediyosunuz ki. sizin başarınız 3 sene sonraki teog sonuçları olacak.tabi o zamana kadar o koltukta kalırsanız... şimdiki başarı görevinden zoraki aldığınız müdürlerin başarısı. siz ne kadar kendi başarınızmış gibi medyanın karşısına çıkıp lak lak etsenizde, biz halk olarak malesef bunun farkında ve bilincedeyiz,aynı zamanda da takipteyiz. mesaj yerine gitmiştir umarım.

alifakı
alifakı - 5 yıl Önce

adem hocam hani 30 öğrenci diyordunuz neyse tebrikler inşallah 2016 da 50 olur sizinle gurur duyuyoruz.ha gayret.daha nice başarılara.

Ö.ÇİFTÇİ
Ö.ÇİFTÇİ - 5 yıl Önce

önceki̇ yillarda yukari mahallede oturan öğrenci̇ler evleri̇ne varmadan öğretmenler akhi̇sara variyorlardi. başta mi̇lli̇ eği̇ti̇m müdürümüze öğretmenleri̇mi̇ze öğrenci̇leri̇mi̇ze anne ve babalarina tepri̇k edi̇yor öğrenci̇leri̇mi̇zi̇n gi̇tti̇kleri̇ okullardada başarili olmalarini di̇li̇yorum. emeği̇ geçenlerden allah razı olsun.yolunuz açık olsun değerli öğrencilerimiz.


         Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


Kirkagac.net

Kirkagac.Net --------------------------------

Kirkagac.Net


< ------------------