Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net--------------------------------

banner55Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.NetKirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

banner36

AVRUPA 2.Sİ MEHMET MEMLEKETİ KIRKAĞAÇ’TA COŞKUYLA KARŞILANDI

02 Ağustos 2017 Çarşamba 10:09
Bu haber 4928 kez okundu

Yıldızlar Avrupa Güreş Şampiyonasında 100 kiloda Gümüş Madalya kazanan Kırkağaçlı güreşçi Mehmet Atçı, memleketinde coşkuyla karşılandı.

AVRUPA 2.Sİ MEHMET MEMLEKETİ KIRKAĞAÇ'TA COŞKUYLA KARŞILANDI


AVRUPA 2.Sİ MEHMET MEMLEKETİ KIRKAĞAÇ’TA COŞKUYLA KARŞILANDI

Bosna Hersek’in Sarajevo kentinde yapılan Yıldızlar Avrupa Güreş Şampiyonasında 100 kiloda Gümüş Madalya kazanan Kırkağaçlı güreşçi Mehmet Atçı, memleketinde coşkuyla karşılandı.

Önce ilk turda Yunanlı rakibini 9-0, ikinci turda Bulgar rakibini 5-4, yarı finalde de Romanyalı rakibini 3-0 yenen Mehmet Atçı finale kalarak büyük başarı elde etti.
Finalde Macar rakibiyle 1-1 berabere kalmasına rağmen şansız bir şekilde şampiyonluğu rakibine kaptıran Mehmet Atçı, Türkiye’ye Gümüş Madalya kazandırdı.

Kasımpaşa Spor Kulübünde güreşen Mehmet Atçı, madalyasını alır almaz, Kırkağaç’ın Bakır Mahallesinde ikamet eden dede Mehmet Atçı’nın evine koştu.
Torun Mehmet Atçı’ya burada davul zurna sürprizi vardı. Davul zurna eşliğinde ilçeye giren Mehmet Atçı, Bakır Mahallesinde büyük ilgi vardı.

Dede evine alkışlarla giren 17 yaşında ki Avrupa 2.si güreşçi, elini öptüğü dedesinin boynuna gümüş madalyasını astı.
Başarılı güreşçiye dede evinde hem aile fertleri hem de mahalle sakinleri büyük ilgi gösterdi.

Kirkagac.NET’e özel bir açıklama yapan Avrupa 2.si Güreşçi Mehmet Atçı “Güreşe Aydın’ın Kuşadası ilçesinde 6 yıl önce başladım. 3 yıl önce Kasımpaşa Kulübüne geçtim. Daha sonra Kayseri’de yapılan Yıldız Türkiye şampiyonasında 100 Kiloda Türkiye Şampiyonu oldum. Milli takıma yükselerek Sarajevo’da yapılan Avrupa Yıldızlar Şampiyonasında ülkemi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştım.

Tüm rakipleri yenerek finale kaldım. Finalde Macar rakibimle 1-1 kalmama rağmen, son sayıyı o aldığı için gümüş madalya ile yetindim. Hakkımda hayırlısı buymuş. Türkiye döner dönmez hemen memleketimi dede evine koştum. Bu sevinci onlarla paylaşmak istedim. Sağ olsun onlarda beni davullarla zurnalarla büyük coşku içerisinde karşıladılar.

Çok mutluyum. Allah’ıma şükürler olsun. Ailemde hiç güreşçi yoktu ama bana bu yolda destek olan aileme teşekkür ediyorum. Önümüzde Yunanistan’da yapılacak olan Dünya şampiyonası var. Allah’ın izniyle orada altın madalya almak istiyorum” diye konuştu.

Torununun madalyasını boynuna astığı dede Mehmet Atçı ise “Torunumla gurur duydum. Gerçekten büyük bir başarı elde etti. Bir daha ki turnuvada altın madalya bekliyorum” derken, nine Müşerref Atçı”da “Benim torunum bir tanedir. Allah’ım daha nice başarılar kazanmasını gösterir inşallah” dedi.

Oğullarıyla gurur duyduklarını söyleyen anne ve baba Ersan-Zeliha Atçı çifti ise “Oğlumuz elde ettiği başarı dedesi ile kutlamak istedi. Dede evine geldik. Burada gösterilen ilgi bizi çok mutlu etti. Gurur duyduk. 9 yaşında başladığı güreşteki en büyük hayallerinden birine ulaştı. İnşallah bir daha ki turnuvada Türk bayrağını dalgalandırıp, istiklal marşını herkese dinlettirecek” derken, mahalleli adına konuşan Bakır Mahalle Muhtarı Sait İnan’da Bakır Mahallesi olarak Mehmet Atçı’nın her zaman yanında olduklarını ve onunla ile gurur duyduklarını söyledi.


İşte Kirkagac.Net farkıyla haberin video görüntüleri.


ÖZEL HABER-FOTOĞRAF-KAMERA: HAKAN DEMİR(İHA)

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN


 

 
Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mehmet Emin Gök 1 yıl önce yorumlandı

Kardeşimizi tebrik ediyorum. İnşAllah Türk bayrağını gittiği her yerde en yükseklerde dalgalandırır. Rabbim gücüne güç katsın.

0 Kişi beğendi.