--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------

DENİZBANK'TAN ÇİFTÇİYE MÜJDE

Denizbank Batı Anadolu Bölge Tarım Satış Müdürü Asuman Köseoğlu; “Tarımın Lider Bankasıyız.”

DENİZBANK'TAN ÇİFTÇİYE MÜJDE

Denizbank Batı Anadolu Bölge Tarım Satış Müdürü Asuman Köseoğlu; “Tarımın Lider Bankasıyız.”

Türkiye’de Tarım Bankacılığının önde gelen bankalarından olan DenizBank 17 yıldır bu alandaki tecrübeleri ile çiftçilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.
 
Tarım sektörü ve tarım bankacılığı ile ilgili bir açıklama yapan Denizbank Batı Anadolu Bölge Tarım Satış Müdürü Asuman Köseoğlu, Denizbank’ın üreticilerin tarımsal ihtiyaçları için ne gibi imkanlar sunduğu konularından bahsetti. Tarım sektörünün lider özel bankası olarak üreticinin ihtiyaçları ve sektörel gereksinimleri göz önünde bulundurarak kredilerin işletme ve yatırım kredileri olarak iki ana gruba ayrıldığını dile getiren Denizbank Batı Anadolu Bölge Tarım Satış Müdürü Asuman Köseoğlu;  “DenizBank olarak 2003 yılında Tarişbank satın alması ile tarım bankacılığı alanında faaliyet göstermeye başladık. 4 adet üründe yaklaşık 17 şubede, bine yakın müşteriye hizmet veren bir banka iken 17 senelik sürecin sonunda 300’den fazla zirai ürün ve hayvancılık ürününe, 376 adet şubede tarım bankacılığı hizmeti veren ve bunu tarıma özel 1.000 kişilik bir ekiple yapan tarımın lider özel bankasıyız.

Tarım sektörünün lider özel bankası olarak üreticinin ihtiyaçları ve sektörel gereksinimleri göz önünde bulundurarak kredilerimizi işletme ve yatırım kredileri olarak iki ana gruba ayırdık. İşletme kredisi ile maliyet finansmanı yapıyoruz. Üreticilerimizin ilgili dönem içerisinde gerçekleştirecekleri tarımsal faaliyet için gerekli girdi finansmanını sağlıyoruz. Bu grubun gururla öne çıkarabileceğimiz ürünü de Üretici Kart.

Üretici kart sektördeki ilk tarım kart ve şu an yaklaşık 600 bin üreticimizin cebinde. Aslında Üretici Kart sadece kredi kullandırılan bir ürün değil, bu ürün ile biz sektördeki iş yapış modelini değiştirdik. Tedarikçi, finansör ve üretici arasında; her üç grubun da kazanacağı bir döngü yarattık. Finansör olarak banka finansman sağlıyor, tedarikçi müşteriye ulaşıp ciro yaratıyor ve üretici de 6 aya varan faizsiz dönem avantajından yararlanarak fiyat avantajı sağlıyor.

Biz burada 600 bin üreticimiz adına büyük girdi firmaları ile pazarlık ederek onlara maliyet avantajı sağlıyoruz. Yatırım kredilerimiz ise üreticilerin üretimde bulundukları zirai ya da hayvansal ürünlerden elde ettikleri karlar dikkate alınarak kredi limitleri belirlenen, üreticilerin işlerini büyütmeleri, daha verimli hale getirmeleri, makine ve ekipman alımı ile  karlılığı artırmaları için kullanılabilecek uzun vadeli kredileri ifade ediyor. Arazi alım kredileri, traktör ve mekanizasyon kredileri, sera yapım ve tadilat kredileri bu ürünlerimizden bazıları.” Dedi.
 
“TARIMA SAĞLADIĞIMIZ KREDİ DESTEĞİNİN BÜYÜKLÜĞÜ 15 MİLYAR TL’Yİ ULAŞMIŞ DURUMDA”

Üreticilere özel sektördeki ilk tarım kartı Üretici Kart ile ilgili bilgi veren Köseoğlu; “Senede bir hasatta gelir elde eden üreticilerimiz için sektörün ilk ve en önemli finansal inovasyonu Üretici Kart; üreticilerimizin gübre, ilaç, mazot, tohum, sulama ve enerji başta olmak üzere ayda bir ödeme gerektiren fatura türleri, SGK ödemeleri gibi maliyetlerini, yetiştirdikleri zirai ürüne göre kendilerine tanımlanmış limitle karşılayabilmelerini ve borçlarını hasat vadeli olmak üzere senede 1 defa ödemelerini sağlıyor.

Anlaşmalı işyeri adedimiz yaklaşık 17 bin civarında. Gübre, ilaç, yem, tohum, akaryakıt gibi en önemli girdi kalemlerinde sektörün tüm paydaşları ile işbirliği anlaşmalarımız mevcut. Bu açıdan bakıldığında Üretici Kart adeta 600 bin üyeli bir kooperatif gibi üyelerine alışverişlerde çok önemli avantajlar sağlıyor. % 48’e ulaşan özel bankalar arası kredi pazar payımız ve 1.2 milyona yaklaşan çiftçi müşterimizle özel bankalar arasında açık ara farkla önde konumdayız. Tarıma sağladığımız kredi desteğinin büyüklüğü 15 Milyar TL’yi ulaşmış durumda. Sadece finansman desteği değil; diğer bankacılık ürünleri, sigorta ürünleri, büyük çoğunluğu ziraat mühendisleri ve çiftçi ailelerin çocukları olan şube çalışanlarımız tarafından verilen zirai danışmanlık hizmeti gibi katkılar da DenizBank Tarım Bankacılığı tarafından sunulan destekler olarak öne çıkıyor.”dedi.  
 
 Denizbank’ın tarım sektörü de dahil olmak üzere birçok dijital platformda yer aldığını ifade eden Köseoğlu; “ Aynı zamanda tarımda dijital dönüşüm üzerinde durduğumuz bir konu. Bu amaçla hayata geçirdiğimiz Deniz’den Toprağa dijital platformu; web sitesi, Facebook sayfası, Instagram hesabı ve mobil uygulaması ile tarım alanında danışmanlık hizmeti veren en geniş kapsamlı platform.

Mobil uygulamamız 200 bine yakın üretici tarafından indirildi; içindeki zirai üretim önerileri, ziraat mühendislerine soru sorulmasına olanak veren Mühendise Sor menüsü, uydudan tarla takibine olanak sağlayan fonksiyon, hava durumu, haberler, hal fiyatları menüleri ve yakında eklenen bankacılık fonksiyonları ile tarım dünyasının en gelişmiş uygulaması.  Aynı zamanda 100 bin takipçili Facebook sayfası, en güzel tarım fotoğraflarını kentli kitleyle buluşturmamıza olanak veren Instagram hesabı ve web sitemiz ile Deniz’den Toprağa danışmanlık ve haber yayını açısından tarım sektörünün en gelişmiş dijital platformlarından birisi.” İfadelerini kullandı.

Son olarak  Denizbank’ın bundan sonraki hedefleri neler olduğunu da anlatan Köseoğlu; “ Denizbank olarak 17 senelik tarım bankacılığı serüvenimiz ile üreticimizin her zaman yanında olduk. Tüm bu ürünler ve süreçlerle birlikte ana amacımız üreticimizin kadim bilgisini teknoloji ile birleştirerek maliyetleri düşürürken verimi yükseltmek. “Çiftçi varsa hayat var” sloganımıza uygun bir şekilde mümkün olan her alanda çiftçimizi desteklemeye devam edeceğiz.”şeklinde konuştu.HABER-FOTOĞRAF: HAKAN DEMİR(İHA)

  

hakan demir

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gamze Yıldız
Gamze Yıldız - 2 yıl Önce

Şu yorumlara bakk...faizin içinde yuzuyorlar haramın içinde birde teşekkür ederim diyorlar...ahhh müslümanlar ahh

Ege ciftcisi
Ege ciftcisi - 2 yıl Önce

Yalandan başka birşey söylemiyorlar elini veren kolunu kaptırıyor reklam güzel entrika bol

Adem
Adem - 2 yıl Önce

Benim çiftçimi d
Denizbank’a bankaya muhtaç edenler utansın burda bizleri bu terbiyesizlere muhtaç edenler vebal altındadır ne çiftçiye müjde bankalara müjde daha beter olursunuz

Mustafa ince
Mustafa ince - 2 yıl Önce

Ben niğde merkezde oturmaktayım benim borcunun günü geçti başka bankalara biraz gecikmeli kart borcum var diye benim hasat kart bölümü faizli öteleme yapmadılar niğde şubesi deniz bank ben o bankanın 20 senelik müşterisiyim yüzümüzü güldürmediler yardımcı olursan avukata gonderecekler
yardimci olun saygilar

SÜLEYMAN BİROL UYAR
SÜLEYMAN BİROL UYAR - 2 yıl Önce

NE YAPTINIZ Kİ! DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ Mİ VERDİNİZ ÇİFTÇİYE? KOOPERATİF YADA ŞİRKET KURMASINA YARDIMCI MI OLDUNUZ ÇİFTÇİYE?YAPTIKLARINIZI SOMUT OLARAK BANA YAZABİLİR MISINIZ. İYİ AKŞAMLAR.

vatandaş
vatandaş - 2 yıl Önce

burda hiç bir müjde görmedim. hikaye anlatmış denizbank çifti dostu değildir.

Idris demir
Idris demir - 2 yıl Önce

Iki yıllık kredi aldım tam iki katına cikti bole faşizmi olur verdiği müjdeyi bisey zannettim okudum bol bol kendini övmüş hic bisey bu bankadan kurtulmaya calisiyom kurtulamiyomda

Asım ÖZDEMİR
Asım ÖZDEMİR - 2 yıl Önce

20 000 kredinin net elimize geçeni 18700 bu kredinin bir yıl sonraki kapatma tutarı 26.150 tl. Bunun neresi çiftçiye destek. Kefil istemeden kredi veriyorum diye bir yılda yüzde elli faiz almak çiftçiye destek midir? Tarıma destek değil çiftçiye ortaksınız diye düşünüyorum.         Kirkagac.Net