Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net
banner55

banner27

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


banner36

MHP ve AK PARTİ EL ELE VERDİ

28 Haziran 2013 Cuma 02:00
Bu haber 1448 kez okundu

Yaklaşık 8 ay sonra yapılacak olan yerel seçimler öncesi Manisa'da önemli bir gelişme yaşandı.

MHP ve AK PARTİ EL ELE VERDİ
MHP ve AK PARTİ EL ELE VERDİ

Yaklaşık 8 ay sonra yapılacak olan yerel seçimler öncesi Manisa'da önemli bir gelişme yaşandı.
Manisa’nın uzun yıllardan beri en önemli problemleri arasında olan Katı Atık Bertaraf ve Çöp Depolama Tesisi ve Su Arıtma Tesisi sorunu, MHP ve AK Parti'nin el ele vermesi ile nihayet çözülüyor.

Siyaset arenasında Ak Parti ve MHP arasında yaşanan gerginliklerin ardından böylesine bir birleşim tüm Manisa'da yüzleri güldürdü.

Siyasetin bu gergin ortamında Ak Parti Manisa Belediye Meclis grup Başkanvekili Ömer Faruk 
Çelik, iki taraf arasında adeta mekik dokuyarak, Manisa Heyetinin Ankara ziyaretlerinin temellerini attı. 

Mayıs ayı meclis toplantısının açılışında bir konuşma yapan Manisa'nın MHP'li Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa’nın iki önemli problemi olan Katı Atık Bertaraf ve Çöp Depolama Tesisi ve Su Arıtma Tesisi ile ilgili yaklaşık 90 Milyon TL’lik bir yatırım yapılması gerektiğini söyledi. Bu yatırımların Manisa Belediyesi imkanlarıyla yapılmasının zor olduğunu söyleyen Ergün, bu konuda hibe ve kredi desteğinin şart olduğunu ifade etti.

Kredi ve hibe desteği bulunmaması durumunda projelerin yap-işlet-devret modeli ile yapılacağını söyleyen Ergün, bunun da Manisalılara ağır bir fatura yükleyeceğini dile getirdi. Bunun üzerine söz isteyen Ak Parti Manisa Belediye Meclis Grup başkanvekili Ömer Faruk Çelik,  bu iki projenin hayata geçirilmesi noktasında, Ak Parti Meclis Grubu olarak göreve hazır olduklarını söyledi. Başkan Ergün’den bu konularla ilgili milletvekillerine ve kendilerine ulaştırılmak üzere dosya isteyen Çelik, “Manisa için hayati önemli bu iki proje için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.” dedi. 

Meclisteki bu konuşmanın ardından aynı hafta içerisinde Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Ak Parti Belediye Meclis Grup Başkanvekili Ömer Faruk Çelik ve Manisa milletvekillerine projelerle ilgili dosya gönderdi. Çelik, daha sonra Ak Parti MKYK üyesi ve Manisa milletvekili Hüseyin Tanrıverdi ve Ak Parti Manisa Milletvekilleri Recai Berber, Uğur Aydemir, Muzaffer Yurttaş ve Selçuk Özdağ’la görüşmelerde bulundu. Ak Parti İl Başkanı Murat Baybatur’u konu ile ilgili bilgilendirdi. Bu görüşmelerin ardından Tanrıverdi, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile görüşme yaptı. Yapılan bu ön görüşmede en kısa zamanda görüşme sözü alındı.   

Haziran ayı meclis toplantısında söz alan Ak Parti Belediye Meclis Grup Başkanvekili Ömer Faruk Çelik, Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e birlikte Ankara’ya giderek bakanlıklarda bu işin takipçisi olma çağrısında bulundu. Çelik, Başkan Ergün’e “Biz bu işin takipçisi olacağız. Siz gelseniz de gelmeseniz de Ankara’ya gideceğiz ve bakanlıklarda bu konularla ilgili taleplerimizi ileteceğiz. Doğru olan bu ziyaretlerde şehrin belediye başkanı olarak sizinde bulunmanızdır. Bizimle bu konuda çalışmaya var mısınız, yok musunuz?“ diye sordu.

Bunun üzerine Başkan Ergün de Ankara’da gerekli randevuların alınması halinde kendisinin de bu ziyaretlere katılacağının sözünü verdi. Ergün, “Manisa’nın menfaatleri için her türlü fedakarlığa hazırım” dedi.  

Bu gelişme üzerine Çelik, Ak Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi ve Ak Parti Manisa Milletvekilleri ile irtibata geçti. Tanrıverdi’nin girişimleriyle, bakanlıklardan 26 Haziran 2013 tarihinde randevular alındı. Yapılan ziyaretlere Manisa Milletvekilleri Hüseyin Tanrıverdi, Uğur Aydemir, Muzaffer Yurttaş, Selçuk Özdağ, Sümer Oral, Erkan Akçay, Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün,  Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Murat Baybatur, Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Ömer Faruk Çelik, , İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz, İl Genel Meclisi Grup Başkan Vekili İbrahim Onaylı, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Eryılmaz ve Manisa Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Erdal Nohutçu’dan oluşan Manisa heyeti, ilk olarak Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile bir araya geldi.

Bakan Eroğlu’na Manisa atık su arıtma tesisleri ile ilgili bir sunum gerçekleştiren Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, mevcut tesisin kentin ihtiyacına cevap vermemesinden dolayı yeni proje hazırladıklarını, projenin yaklaşık maliyetinin 30 milyon TL olarak hesaplandığını aktardı.
 
Atık su arıtma tesisi konusunda Manisa’ya özel bir çalışma yapabileceklerini belirten Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Tesisin tamamını Devlet Su İşleri kanalıyla yapıp, Manisa Belediyesi’nden 30 yıl geri ödemeli bir sistem uygulayabiliriz” cevabını verdi. Bu cevap Manisa heyetinin yüzünü güldürdü.

Bakan Eroğlu ile görüşmenin ardından Manisa heyetinin ikinci durağı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar oldu. Burada da Manisa’nın 30 yıllık sorunu olan katı atık bertaraf tesisi konusu masaya yatırıldı. Manisa’nın yerinin kendileri için ayrı olduğunu ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, “Tesisin yapımı ile ilgili 25 
milyon TL kredi çıkarabiliriz. Bunun yanı sıra hatırı sayılır miktarda hibenin çıkarılması için de elimden geleni yapacağım. Bununla ilgili rakamı şuan için belirtmem mümkün değil ancak yeni tesisin Manisa’ya kazandırılması için gerekli desteği yapacağımızın bilinmesini isterim” dedi.


Manisalılar bu birliktelikten dolayı mutlu olurlarken, siyasetin her alanında her parti arasında bu tür birlikteliklerin olması gerektiğini söylediler. 

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 6

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

veyselll 4 yıl önce yorumlandı

ne mutlu müslüman türküm diyene zemahşer

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

kul hakkı için@derin halk 4 yıl önce yorumlandı

size içinizde birazcık iman varsa insanlara iftira atmayın demiştim ben bir müslüman olarak görevimi yaptım takdir yüce allahındır,bundan sonrada başka yorum yapmayacağım lakin son bir şey söylemek istiyorum imamları uluttunuz demişsiniz belki bilmeden söylediniz ben anlamlarını yazmak istedim allahu ekber =allah uludur demektir....... ekber=en büyük, en ulu ve en yüce, allah'in sifatlarindan bi̇ri̇si̇di̇r, en büyük o'dur ve ondan daha büyük ve ulu bi̇ri̇si̇ yoktur demektir.....tüm müslüman kardeşlerimden özür dilerim vaktinizi aldım allah yar ve yardımcınız olsun.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

derin halk 4 yıl önce yorumlandı

sizler körmüsünüz ki camilerde içki içildiğine dair gazetelerde çıkan boy boy fotorafları görmediniz, müftü karısıyım diye ortaya çıkan fahişenin gerçekte bir bar karısı olduğunu görmedinizmi, ne malum o imamlarında düzmece olmadığı. mübarek dinimmiş senin dinin varmı ki tek parti döneminde yıkılan, satılan camileri unuttunuz, tanrı uludur diye silah zoruyla minaredelerden o imamları uluttuğunuzdamı yalan. birde tehdit ediyorsun sonuç hiç iyi yerlere gelmez, bu topluma yazık olur diye konuşuyorsunuz. ülkenin savcıları alttaki yorumu gönderen arkadaşı bir bulun bakalım sonucun hiç iyi yerlere gitmemesi için ne fikirleri varmış. canımızımı tehdit ediyorsun yoksa ülkeyi yakıp yıkarızmı diyorsun

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

SONGÜL@derin halk 4 yıl önce yorumlandı

sayın yorumcu derin halk bir insan hem yalancı hem de müslüman olamaz.unutulmasın ki bu halk bunları yutuyor. çünkü yalancının mumu yatsıya kadar yanar . korkarımki bu iftirayı atanların mumu yatsıyı da bulamayacak.evet gerçek müslüman olan o imam ve müezzin şimdi nerede ve neden.görevliler ne diyorlar ben müslümanım yalan söyleyemem.hiçmi tv izlemediniz, hiçmi gazete okumadınız, hiçmi konuyla ilgili konuşanları dinlemediniz? ne yaparsanız yapın ama benim o mübarek dinime saygı gösterin ve onunla oynamayın. sonuç hiç iyi yerlere gitmez . bu topluma yazık olur.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

kul hakkı için @derin halk 4 yıl önce yorumlandı

kul hakkı için böyle konuşmayın camide içki içildi diye insanlara iftira atmayın bunun vebali büyüktür eğer içinizde birazcık iman varsa bunu yapmayın..ayrıca güzel bir hizmet için biraraya gelen siyasetçileri tebrik ederim..

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

derin halk 4 yıl önce yorumlandı

imanlı insanların birbirine cephe alması çok yanlış bir şeydi zaten, işte özlenen ve inançlı kesimin istediği tablo budur. şimdi camilerimize ayakkabı ile giren, camilerde içki içen, vatanı yakıp yıkan çapulcuların biraz daha dikkatli davranmaları lazım.

0 Kişi beğendi.