--------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------

HAKAN DEMİR-OSMAN ÇELİKEL RÖPORTAJI

HAKAN DEMİR-OSMAN ÇELİKEL RÖPORTAJI..

HAKAN DEMİR-OSMAN ÇELİKEL RÖPORTAJI
Çelikel’den Olay Röportaj
“Her Partiye Geçerim,Önemli Olan İlyaslar”


İlyaslar Belediye Başkanı Osman Çelikel, Hakan Demir’le yaptığı röportajda çok önemli açıklamalar yaparken, ilginç cevaplarıyla Kırkağaç gündemi sarsacak bir röportaja imza attı. İlyaslar Belediye Başkanı Çelikel öyle cevaplar verdiki onu ilk kez böyle gördük. Ve iddia ediyoruz bu açıklamalar uzun süre konuşulacak. Çelikel, sürekli parti değiştirmesi sebebiyle kendisi eleştirenlere ağır konuşurken, özellikle Bakır Belediye Başkanı Ramazan Martin’e büyük tepki gösterdi. İlyaslar Belediye Başkanı Osman Çelikel, referandumla ilgili olarak ise Ramazan Martin’in “AKP’nin her şeyine hayır” diyorum sözlerine “Sonuna Kadar evet” diyerek cevap verdi. Kirkagac.net’e olay açıklamalar yapan Çelikel, ben DSP’de de Demokrat Partide de AKP’de de yer aldım. Benim için parti önemli değil gerekirse AKP’den başka partiye de geçerim” diyerek gündeme damgasını vurdu. İşte Hakan Demir-Osman Çelikel röportajı.


Hakan Demir: Kendinizi Tanıtırmısınız ?
Osman Çelikel: 1963 Doğumluyum. 1999’da bir dönem DSP Belediye meclis üyeliği yaptım. Daha sonra DP ve AKP’den olmak üzere 2 dönemdir de İlyaslar Belediye Başkanıyım.
Hakan Demir: Peki 2 dönemdir Belediye Başkanlığı görevinde bulunuyorsunuz. İlk geldiğinizde İlyaslar nasıldı şimdi nasıl. Yani ne gibi çalışmalar yaptınız. ?
Osman Çelikel: Okulumuzun ve Kuran Kursumuzun çevre düzenini yaptık ve parke taş döşedik. Sağlık Ocağının gelmesinde önemli rol oynadık ve çevre düzenlemesini yaptık. Halı saha eksikliğimiz vardı, halı sahamızı hizmete soktuk. Biz geldiğimizde elektrik 18. Yer olarak geliyor ve çok arıza çıkarıyordu. Şimdi 1.olarak Bakır’dan alıyoruz ve hiçbir arıza yaşanmıyor. 4 kilometre Akhisar’a giden Özel İdareye ait yolu Karayollarına bağlattık. Ayrıca 3500 metre parke taşı döşeme çalışmalarına başladık. Öte yandan Anons ve kamera sistemi döşemek için teklifler alıyoruz onada kısa bir süre sonra başlayacağız.
Hakan Demir: Peki Başkanım Belediye’nin borç durumu nasıl. Siz geldiğinizde nasıl bir borçla devraldınız, şuan bu borç ne durumda?
Osman Çelikel: Ben DSP Belediye Başkanı Mustafa Olgun’dan 100 Bin Lira borçla Belediye Başkanlığını devraldım. Şuanda da borcumuz 100 Bin lira. Biz hem borcumuzu ödüyoruz hemde hizmet yapıyoruz.
Hakan Demir: Geçtiğimiz günlerde Bakır Belediye Başkanımız Ramazan Martin, kirkagac.net’e yaptığı açıklamada, parti değiştiren Belediye Başkanlarını ağır bir şekilde eleştirmişti. Sizde DP’den AKP’ye geçen bir Belediye Başkanı olarak ne düşünüyorsunuz?
Osman Çelikel: Ben en başından beri halkım için siyaset yapıyorum. Hiçbir zaman kendi nefsim ve şahsım için siyaset yapmadım. Ben DSP’den Belediye Meclis Üyeliği, DP ve AKP’den de Belediye Başkanlığı yaptım. Her hangi başka bir partiye de geçebilirim. Ben İlyaslar sevdalısıyım.
Hakan Demir: Yani siz AKP’yi de bırakır başka partiye geçerim diyorsunuz ?
Osman Çelikel: Evet İlyaslar ve İlyaslar halkı için her yere geçerim. Ayrıca Bakır Belediye Başkanı Ramazan Martin’in parti değiştiren Belediye Başkanları için söylediği o sözler de onun kendi şahsiyetini anlatıyor. Ben halkımın temsilcisiyim. Benim için parti yada siyaset önemli değil. Siyasete çok önem verenler, siyasetin altında ezilirler ve defalarca da ezilmişlerdir.
Hakan Demir: Peki Demokrat Parti'den Neden Ayrıldınız ?
Osman Çelikel: Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Demokrat Parti Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın meclise girmemesi nedeniyle DP'den istifa ettim.
Hakan Demir: Peki eski bir DP’li olarak, Demokrat Parti’nin şuan ki durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?
Osman Çelikel: Genel Başkana göre değişir. Eğer halkın sevdiği bir lider gelirse yeniden barajı aşarak meclise girebilir.
Hakan Demir: Peki referandumla ilgili ne düşüyorsunuz sizin oyunuz evet mi olacak hayır mı?
Osman Çelikel: Sonuna kadar evet diyeceğim. Ayrıca referandum için “AKP'nin her şeyine hayır diyorum” diyen Bakır Belediye Başkanı Ramazan Martin nefsi için siyaset yaptığı için hangi anayasa maddesinin bizim için yararlı olduğunu bile bilemez. O sadece hepsine karşıyım diyerek siyaset yapar. İşte burada bizim siyaset anlayışımız ortaya çıkıyor. Biz halkımız milletimiz için siyaset yapıyoruz.
Hakan Demir: Son olarak Kırkağaç’a ayrı bir renk getiren sitelerimiz kirkagac.net ve kirkagacradyo.com için ne düşünüyorsunuz?
Osman Çelikel: İnsanlarımız bu güzelliklerin kıymetini ileride daha iyi anlayacak. Başarılar diliyorum.

RÖPORTAJ-FOTOĞRAF: HAKAN DEMİR

KHA

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2010, 07:42
YORUM EKLE


         Kirkagac.Net

Kirkagac.Net

Kirkagac.Net


Kirkagac.net

Kirkagac.Net --------------------------------

Kirkagac.Net